Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Burmistrz wprowadza dalsze cięcia. Park Wodny w Hajnówce skraca godziny pracy i podnosi ceny biletów

Marta Chmielińska
Marta Chmielińska
Park Wodny w Hajnówce skraca godziny pracy, będą też droższe bilety
Park Wodny w Hajnówce skraca godziny pracy, będą też droższe bilety Marta Chmielińska
Nowe godziny pracy to tylko początek zmian dotyczących Parku Wodnego. Władze miasta zapowiadają też podwyżkę cen biletów wstępu, a przy tym nie wykluczają nawet zamknięcia basenu.

Park Wodny w Hajnówce zaledwie kilka dni temu wznowił działalność po przerwie technologicznej, tuż przed tym otwarciem, dyrektor placówki informował, o tym, że nie wie nic o zamykaniu basenu, ale zaznaczał, że dynamiczna sytuacja może przynieść zmiany w ciągu tygodni, a nawet dni.

Okazało się to prawdą już w krótkim czasie - od soboty 17 września już dwukrotnie burmistrz miasta zmieniał decyzję o godzinach funkcjonowania tego obiektu. Najpierw zdecydował o tym, że basen będzie rozpoczynał funkcjonowanie nie o 6.15 jak to ma miejsce obecnie, ale o 13.00, jednak ze względu na uczniów szkół, którzy korzystają z zajęć wychowania fizycznego na basenie, w poniedziałek decyzję tę zmieniono.

- Na dzień dzisiejszy (21 września – przypis red.) zakładamy, że od 1 października ustalamy czas pracy Parku Wodnego od 10.00 do 20.45 – wyjaśnia Jerzy Sirak, burmistrz miasta. – Dlaczego takie godziny? Od 10.00 żeby utrzymać i zapewnić możliwości organizacji lekcji pływania dla uczniów naszych hajnowskich szkół i uczniów z terenu powiatu hajnowskiego. A do 20.45, żeby mogły się odbyć te zajęcia, które w tej chwili są organizowane dla seniorów i innych grup.

Jerzy Sirak zdradził także, że w planach jest podwyżka cen biletów wstępu na basen.

- Zgodnie z wnioskiem dyrektora, który przeanalizował wszystkie koszty, będą nieznacznie podwyższone ceny biletów - zapowiedział burmistrz.

O krążących w mieście informacjach o planowanym całkowitym zamknięciu basenu od grudnia, powiedział, że nie jest to prawda.

- Nie można mówić, że to jest prawda, ale też nie można wykluczyć, że taką sytuację będziemy musieli uwzględnić. To zależy od wielu czynników, przede wszystkim musimy sprawdzić jak będą wyglądały wskaźniki po wdrożeniu skrócenia czasu pracy i nie ukrywam, że będzie to także zależało od naszych zapasów węgla w kotłowniach – tłumaczy Jerzy Sirak. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że priorytetem jest zabezpieczenie ciepła w okresie zimowym w mieszkaniach, szkołach i przedszkolach. Zatem nie wykluczam zamknięcia Parku Wodnego, ale też jeśli będą szanse na uniknięcie tej sytuacji - to tego nie zrobimy.

Zmiany spowodowane są oczywiście koniecznością wprowadzania oszczędności, których namacalne dowody można obserwować od kilkunastu dni w mieście – mowa tu o wyłączanym w godzinach 22.30-5.00 oświetleniu ulic. O innych oszczędnościach póki co nic nie wiadomo, ponieważ trudno wyłączać światło czy ogrzewanie w szkołach lub przedszkolach. Natomiast włodarz zapowiedział, że cięcia nastąpią w podległym mu urzędzie, ale dziś nie zdradził jeszcze konkretów.

- W urzędzie będzie to na pewno szukanie wszelkich oszczędności jeżeli chodzi o ogrzewanie, bo to kosztuje – podsumował Sirak.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na hajnowka.naszemiasto.pl Nasze Miasto