Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policyjna Mapa Zagrożeń pełna zgłoszeń o pijaństwach

AREK
Najwięcej zgłoszeń na Mapie Zagrożeń dotyczy pijaństwa
Najwięcej zgłoszeń na Mapie Zagrożeń dotyczy pijaństwa A. Janiuk
To miał być jeden z flagowych projektów obecnego kierownictwa polskiej policji. Czy takim jest po roku funkcjonowania? Głosy są podzielone.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, łatwa w obsłudze aplikacja ruszyła w lipcu 2016. Anonimowo można na nią nanieść wiele różnych kategorii zagrożeń występujących na dowolnej ulicy miasta, miasteczka, gminy.

Czy będzie to, np. pijaństwo, łamanie kodeksu drogowego, czy przestępczość narkotykowa, policja ma obowiązek każde takie zgłoszenie zweryfikować, a jeśli się potwierdzi - wyeliminować. W powiecie hajnowskim w momencie oddawania „Nowin Podlaskich” do druku zgłoszono 859 przypadki różnych zagrożeń.

Zobacz też: Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pokaż, gdzie jest niebezpiecznie! [VIDEO]

Odpowiednio w samej Hajnówce - 677. (Dla porównania w Bielsku i okolicach to 638 zgłoszenia, w tej liczbie, w samym mieście to 542 zgłoszenia).

Jak łatwo się domyśleć Hajnówka ma najwięcej problemów z pijaństwem w miejscach publicznych. Ale prawie żadne osiedle w jednym i drugim mieście nie jest od niego wolne.

Palmę pierwszeństwa w tej niechlubnej konkurencji wiedzie oczywiście opisywany wielokrotnie na naszych łamach swoisty trójkąt bermudzki obejmujący ulice Armii Krajowej, Reja i 3 Maja. Na 20 sierpnia zgłoszono w tej okolicy ponad 380 przypadków pijaństwa, z czego co najmniej 1/3 z nich została przez policję potwierdzona. Ale „ciekawie” też wygląda sytuacja na ul. 11 listopada. Tam zgłoszono 17 przypadków przekraczania dozwolonej prędkości. Tajemnicą Poliszynela jest fakt, iż ta ulica w Hajnówce oraz parking przy Kauflandzie, to ulubione, nocne miejsce „palenia gumy” przez spragnione mocnych wrażeń młode osoby. Kilka lat temu za tory wyścigowe służyły ulice Sportowa i Lipowa.

Od niedawna Mapa zyskała dodatkowe funkcje. Do wskazanego miejsca można dodać komentarz, określić miejsce i dzień, w którym wydarzyło się coś niebezpiecznego, a nawet załączyć zdjęcie. To o wiele skuteczniej pozwoli policji odnaleźć osoby, które łamią prawo i je ukarać. A wady tej aplikacji?

Chociażby zgłoszenia dla żartu i najazd policji na miejsca, w których miały być, np. narkotyki.

W środę spotkało to ekologów w Puszczy Białowieskiej, Kto następny?

Białystok. Pijany kierowca zatrzymany przez policję

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na hajnowka.naszemiasto.pl Nasze Miasto