MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Znamy zwycięzców 41. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. Wygrał chór z Łotwy

Marta Chmielińska
W sobotę odbył się Koncert Galowy 41. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
W sobotę odbył się Koncert Galowy 41. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. Marta Chmielińska
W sobotę o godzinie 13.00 ogłoszone zostały wyniki zmagań konkursowych 41. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. Spośród 14 chórów nagrodzone i wyróżnione zostały wszystkie. Grand Prix Festiwalu zdobył Kameralny Chór Acollada z Rygi. Na koncercie galowym w Soborze Św. Trójcy w Hajnówce usłyszeć można było wszystkich artystów.

Ogłoszenie wyników dwóch dni przesłuchań konkursowych wywołało wiele emocji, jury w składzie: prof. Dr hab. Włodzimierz Wołosiuk, prof. Dr hab. Grzegorz Pecka, ks. Dr Alexandrel Barnea, Aleksandr Brandaws, ks. Dmitrij Bałgarskij i dr hab. Jan Połowianiuk, wybrało najlepsze chóry w trzech kategoriach oraz przyznało wyróżnienia.

W kategorii chórów parafialnych wiejskich najlepszy okazał się Chór Chabry Parafii Prawosławnej Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Narwi, na miejscu drugim znalazł się Chór Parafii Prawosławnej Zaśnięcia Bogurodzicy w Czyżach.

W tej kategorii przyznano także dwa wyróżnienia: Kwartetowi Chóru Parafii Prawosławnej Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Werstoku i Chórowi Parafii Prawosławnej Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Dubinach.

W kategorii chórów parafialnych miejskich jury zdecydowało o przyznaniu dwóch pierwszych miejsc ex aequo, które zdobyły: Chór I Belgradzkiego Towarzystwa Śpiewaczego z Serbii oraz Katedralny Chór Soboru Świętej Trójcy w Hajnówce.
Miejsce drugie przyznano Chórowi Rodzinnemu Parafii Przymonasterskiej w Supraślu.

Trzecią kategorią konkursową były chóry inne i tu jury zdecydowało ponownie o przyznaniu pierwszego miejsca ex aequo i zajęły je: Chór Duchowieństwa Diecezji Suczawa i Radauti „Stefan Nosievici” z Rumunii i Chór Pherkhisa z Gruzji.

Drugie miejsce w tej kategorii przyznano Zespołowi wokalnemu ,,Duszeczka” z Łotwy, a na trzecim miejscu uplasował się Chór Duchowieństwa Diecezji Lubelsko-Chełmskiej.

W tej kategorii przyznano także dwa wyróżnienia, które trafiły do Chóru dziecięco młodzieżowego Szyszkin lies Parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Hajnówce i do Chóru Kantanta Amon z Białegostoku.

Grand Prix 41. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej zdobył Kameralny Chór Acollada z Rygi na Łotwie.

Podczas Koncertu Galowego oprócz nagrodzonych i wyróżnionych chórów wystąpił także gość specjalny – zdobywca ubiegłorocznej nagrody Grand Prix Festiwalu – Chór Kameralny Sofija z Kijowa.

Odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz z błogosławieństwem zwierzchnika Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego Metropolity Sawy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Znamy zwycięzców 41. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. Wygrał chór z Łotwy - Bielsk Podlaski Nasze Miasto

Wróć na hajnowka.naszemiasto.pl Nasze Miasto