Sport. Puszcza Hajnówka wygrała z Orłem Kolno 2:1

OPRAC.:
Marta Chmielińska
Mecz Puszcza Hajnówka - Orzeł Kolno
Mecz Puszcza Hajnówka - Orzeł Kolno Andrzej Janiuk/Puszcza Hajnówka
W minioną niedzielę (17 marca) na hajnowskim stadionie miejskim rozegrano mecz Puszcza Hajnówka - Orzeł Kolno. Mimo, iż mecz nie należał do najprostszych, to hajnowska drużyna zwyciężyła 2:1.

Cel spotkania był tylko jeden - zdobyć punkty. Mimo, iż mecz nie należał do najprostszych, a wiele osób jeszcze nie "czuje" dużego boiska, to zadanie zostało zrealizowane.

Puszcza Hajnówka zwyciężyła, choć rywal miał swoje okazje, których na szczęście nie potrafił wykorzystać. Wielokrotnie też interweniował bramkarz Puszczy - Łukasz Szczepanik.

Doskonałą sytuacje na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy, wykorzystał Wojciech Nasuto. Po odbiorze w środkowej strefie, piłka trafiła pod jego nogi, a on zdobywając kilkanaście metrów zdecydował się na niesygnalizowane uderzenie, które dla bramkarza rywali było zaskakujące.

W drugiej połowie Kolno mocniej zaatakowało, co spowodowało więcej okazji do strzelenia bramki z jednej, jak i z drugiej strony.

Po rzucie wolnym i nieupilnowaniu zawodnika Orła, goście zdobyli bramkę i wyrównali wynik 1:1.

Kiedy wydawało się, że zawodnicy Orła Kolno nabierają sił i rozpędzają się, zadziałali zmiennicy hajnowskiej drużyny:

• Najpierw Weremczuk był bliski zdobycia bramki w swoim pierwszym kontakcie z piłką i uderzeniu po odbitej piłce z pola karnego.
  • Później mało brakowało, aby Lasota uruchomił podaniem prostopadłym Kicela wybiegającego na czystą pozycję, aż w końcu Moszczyński po świetnym dryblingu wyłożył piłkę Robertowi Landze, który w takich sytuacjach się nie myli - strzał z pierwszej piłki w róg bramki pozwolił zdobyć gola na wagę trzech punktów

Skład Puszczy Hajnówka w niedzielnym meczu:

• Br: Szczepanik Łukasz,
  • Obr: Kołecki Krzysztof, Klimczak Marek, Kamil Stankiewicz, Andrzej Kicel,
  • Pom: Gierasimiuk Damian, Langa Adam, Mazur Bartosz, Janik Karol, Nasuto Wojciech,
  • Atk: Moszczyński Kamil

Bramki:

42' - Wojciech Nasuto (Puszcza Hajnówka)

59' - Sebastian Poświata (Orzeł Kolno)

90' - Robert Langa (Puszcza Hajnówka)