MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dziś ponownie rusza Młodzieżowe Miejsce Aktywności Lokalnej. Będzie się działo!

Marta Chmielińska
Marta Chmielińska
W Młodzieżowym Miejscu Aktywności Lokalnej młodzież może robić to, co im w duszy gra
W Młodzieżowym Miejscu Aktywności Lokalnej młodzież może robić to, co im w duszy gra Marta Chmielińska
We wtorek (16 kwietnia) po krótkiej przerwie rusza ponownie Młodzieżowe Miejsce Aktywności Lokalnej. Od teraz młodzież będzie spotykała się w wyremontowanym pomieszczeniu przeznaczonym tylko dla niej. MAL ponownie poprowadzi Stowarzyszenie Metamorphosis.

Młodzieżowe Miejsce Aktywności Lokalnej to przedsięwzięcie, które powstało w ramach działań z projektu norweskiego "Hajnówka Od Nowa. Zielona Transformacja". Od listopada 2023 r. działało w tymczasowym miejscu na sali konferencyjnej w budynku przy ul. Józefa Piłsudskiego 8 - dawnym "Domu Partii", a od 29 marca młodzież dysponuje już swoim własnym lokalem w tym samym budynku.

MAL został pod koniec marca otwarty i od razu zawieszono jego działalność - a wszystko to dlatego, że należało wyłonić organizację, która to miejsce poprowadzi. Do tamtej pory MAL finansowano z funduszy norweskich, zaś od kwietnia jest to już zadanie własne gminy miejskiej, ogłoszono zatem konkurs ofert i wreszcie został on rozstrzygnięty. Młodzieżowe Miejsce Aktywności Lokalnej ponownie poprowadzi Stowarzyszenie Metamorphosis, a na ten cel z kasy Urzędu Miasta popłynie 61,5 tysiąca złotych.

Spotkania w MAL są otwarte dla młodzieży z całego miasta i może tam przychodzić każdy, kto chce bez wcześniejszych zgłoszeń i zapisów. To taki rodzaj świetlicy, w której klimat i plan zajęć tworzy sama młodzież. Jednym słowem - młodzi robią to, co im w duszy gra i co czują - oczywiście pod stałą opieką osoby dorosłej.
W najbliższym czasie młodzież z MAL-u planuje dać drugie życie banerom wyborczym i przerobić je w artykułu użytkowe, takie jak na przykład torby czy ozdoby.

Kiedy dowiedziałam się, że Schronisko "Ciapek" nie potrzebuje już banerów, pomyślałam, że warto byłoby je jakoś wykorzystać. Stąd pomysł na to, aby zrobić z nich takie fajne przedmioty, jakie tworzą moi znajomi z Polski - mówi Katarzyna Czurak ze Stowarzyszenia Metamorphosis. - Dostaliśmy już banery od komitetu Marcina Bołtryka oraz Ireneusza Kiendysia i stworzymy z nich torby, koszyki i przeróżne ozdoby.

Młodzieżowe Miejsce Aktywności Lokalnej czynne jest codziennie od wtorku do soboty w godzinach 15.00 - 21.00, jednak jak zapowiada Katarzyna Czurak - stowarzyszenie ma już pomysły na rozszerzenie działań.

Będziemy zapraszać chętne klasy z wychowawcami do MALa we wcześniejszych godzinach, bo zależy nam na tym, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o istnieniu tego miejsca i na własne oczy zobaczyło jak u nas jest - dzieli się planami pani Katarzyna.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na hajnowka.naszemiasto.pl Nasze Miasto